Breaking News

Które ręczniki będą najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb?

Na co przede wszystkim patrzymy, nabywając łazienkowe tekstylia? 9 na 10 klientów przedkłada nad wszystko walory zdobnicze i prezencję produktu. Jednak ręczniki nie tylko wiszą lub leżą, ale w pierwszej kolejności powinny wypełniać podstawowe kryteria użyteczności.

Wybierając ręcznik miej na względzie trzy cechy

Walory designu są ważne, lecz powinieneś skierować uwagę na chłonność, właściwości materiału, szybkość wysychania i wykończenie krawędzi. Jeżeli najważniejszym kryterium wyboru okazuje się chłonność, trzeba zaakceptować dzianinę o gęstości powyżej 0,5 kg na metr kwadratowy. Tego typu ręczników można spodziewać się wśród wyrobów bambusowych lub bawełnianych. Wykonane w 100 % z bawełny są przy tym nadzwyczaj miękkie i tym samym przyjemne w dotyku, natomiast bambusowe nie tylko miękkie, ale również antybakteryjne i błyszczące. Wybierając ręcznik bez dwóch zdań zwróć uwagę na krawędzie.

Ręczniki szybkoschnące

Obecnie rynek oferuje nadzwyczaj wygodne szybkoschnące ręczniki, użytkowane najczęściej jako wyposażenie rekreacyjne. Przeważnie myślimy o nich jako o świetnej opcji w realiach wyjazdowych, lecz doskonale nadają się także do łazienki, także jako ręczniki dziecięce. Oczywiście wybierając ręcznik, warto wziąć pod uwagę format w zależności od roli do odegrania.

Nie zapomnij o tym, decydując się na szybkoschnące ręczniki

Ręczniki szybkoschnące odróżniają się paroma parametrami:

– ile czasu potrzebują na wyschnięcie,
– intensywna chłonność,
– czy nie są zbyt ciężkie, zwłaszcza gdy zabieramy je ze sobą w podróż,
– jaki jest ich koszt w stosunku do funkcji i jakości.

Tekstylia łazienkowe powinno się zamawiać, kierując się najważniejszymi potrzebami. Warto też zwrócić uwagę na dzianinę lub tkaninę – wśród tego typu ręczników są dostępne ręczniki z mikrofibry, weluru i frotte. Główne rodzaje ręczników szybkoschnących możemy wyliczyć od najcięższego do najlżejszego w porządku: frotte, welurowe, z mikrofibry. Te ostatnie są nawet trzy razy lżejsze od wersji z weluru, wygodne w transporcie, zaś sześć razy prędzej niż bawełniane. Wyjątkowo cienkie, mają jednak swoje drobne wady. Potrzebują trochę zaangażowania we wchłonięcie wilgoci. Z tego powodu korzystanie z takiego ręcznika da dobre rezultaty, kiedy nauczymy się go zginać i stopniowo dotykać skóry w mokrych obszarach. Dużo użytkowników nie wyobraża sobie innego wycierania niż tradycyjne, dlatego wybiera delikatniejszą w dotyku i nieco cięższą wersję.

Część nabywców od szybkoschnących wersji oddala przewidywana kwota na paragonie, ponieważ należy za nie wysupłać z portfela nawet więcej niż sto złotych. Zatem zainteresowani poszukujący niższych cenowo wariantów wolą dzianinę welurową, która płaci się za nią do 40 zł, lub w jeszcze niższej cenie wersję frotową.