Breaking News

Ręczniki sportowe dla Ciebie i dla mnie

Od niedawna zaczęliśmy znacznie zwracać uwagę na zdrowy styl życia oraz zdrowe i wysportowane ciało. Objawia się to tym, że wiele ludzi regularnie chodzi na siłownię, uprawia fitness lub jogę, biega w plenerze, gra w tenisa, pływa czy jeździ rowerem. Dużym ułatwieniem w trakcie treningu jest niezawodny ręcznik sportowy wykonany z szybkoschnącego materiału, który pozwoli nam skutecznie wytrzeć ciało.

Niezwykłe właściwości mikrofibry.

Dla wszystkich osób stale podejmujących aktywność ruchową najlepszym rozwiązaniem powinien być ręcznik sportowy uszyty z mikrofibry. Mikrofibra to włóknina zrobiona z połączenia włókien poliestrowych oraz poliamidowych. Od zwykłego modelu łazienkowego różni się zwłaszcza tym, że znacznie lepiej pochłania wilgoć (siedmiokrotnie większa absorpcja wody), a także momentalnie wysycha. Przez te właściwości jest bardziej użyteczny niż klasyczne ręczniki. Poza tym nie jest ciężki i ma niewielkie gabaryty, co powoduje, że idealnie nadaje się do zabierania na treningi. Jak by tego było mało jest stosunkowo tani, jest wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne, delikatny w dotyku i jest bardzo uniwersalny. Model, który będziemy używać zależy od naszych upodobań i treningów, które uprawiamy. Na fitness zdecydowanie powinniśmy postawić na cienki ręcznik, który z powodzeniem sprawdzi się w celu szybkiego wchłaniania potu z całego ciała. Idąc na basen lub saunę słuszniej jest zabrać ze sobą wersję o nieco większej gramaturze, ponieważ lepiej wchłonie wilgoć z naszego ciała. Osoby o delikatnej skórze docenią fakt, że ręczniki z mikrofibry nawet w minimalnym stopniu nie powodują podrażnienia nawet wrażliwej skóry podczas jej osuszania, są kompletnie antybakteryjne, a przy tym wszystkim wyróżniają się doskonałą przepuszczalnością powietrza, dając naszej skórze oddychać. Ręczniki sportowe z całą pewnością zachwycą każdego amatora treningów.

Ogromny asortyment ręczników sportowych.

W sprzedaży wyszukamy całe mnóstwo ręczników sportowych. Decyzja sprowadza się do odcienia, wymiarów, lekkości, wzoru na materiale oraz rodzaju wykorzystanej do produkcji mikrofibry (może to być mikrofibra pluszowa, hybrydowa, pętelkowa, polarowa, płaska itp.). Powszechnie stosowane są głównie typy fitness w rozmiarach 50×90 cm i 70×140 cm. Te modele możemy kupić w wyrazistych kolorach, zwłaszcza zieleń, róż, fiolet, czerwień lub błękit. Jaki rozmiar ręcznika wybrać?. Najczęściej dobrze jest mieć obydwa: ten o wymiarach 50×90 cm przyda nam się do doraźnego wycierania potu jeszcze w czasie trwania treningu a wielki posłuży nam do wytarcia ciała na przykład po prysznicu. W przypadku gdy chcemy żeby nasz ręcznik sportowy był stosowany nie tylko podczas uprawiania sportu to warto nabyć ręcznik z mikrofibry frotte pętelkowej. Materiał w tej technologii jest jednocześnie bardzo chłonny jak i nadzwyczajnie sprężysty, puszysty oraz delikatny w użytkowaniu. Tutaj dobrą alternatywą będzie również ręcznik mikrofibry frotte pluszowej. Ten rodzaj mikrofibry w użyciu przypomina klasyczne frotowe ręczniki oraz wyróżnia się ponadprzeciętną miękkością za sprawą okazałej gramatury. Jednak ich waga może być minusem, ponieważ zajmują za wiele miejsca w plecaku. Serie ręczników z mikrofibry płaskiej na pewno znacznie lepiej sprawdzą się podczas uprawiania innych sportów, w szczególności trekkingu czy biegania. Istotną właściwością mikrofibry płaskiej jest jej całkowita gładkość powierzchni, dzięki której wykazuje odporność na strzępienie się oraz z łatwością nadaje się do nadruku. Dodatkowym atutem jest fakt, że tego rodzaju ręczniki można bez żadnego problemu wywieszać na wolnym powietrzu.