Kategorie
Zakupy

Udogodnienia dla seniorów – wygodna wanna czy kąpiel pod prysznicem?

Nie od dziś wiadomo, że kąpiel dla osób z dysfunkcjami bywa prawdziwym wyzwaniem. Niebezpieczne dla seniorów okazuje się wejście i wyjście z wanny lub brodzika.  Seniorzy mają przeróżne potrzeby oraz przyzwyczajenia, zatem aranżując łazienkę, trzeba wziąć pod uwagę wszelkie czynniki.

Co będzie odpowiedniejsze?

Żeby łazienka była funkcjonalna i zarazem bezpieczna, trzeba przy jej projektowaniu uwzględnić ograniczenia fizyczne osoby starszej. Najwłaściwszym rozwiązaniem wydaje się prysznic otwarty, bez brodzika, lecz nie każdy senior da radę wykąpać się stojąc.
Usprawnienia takie jak uchwyty oraz siedzenie instalowane pod prysznicem efektywnie zmniejszają ryzyko poślizgnięcia. Niezmiernie znaczącym aspektem jest niska cena i prostota montażu prysznica. Najwięcej komfortu oraz bezpieczeństwa zapewni wielka kabina prysznicowa. Osoby z dysfunkcjami mogą mieć ogromny kłopot z wejściem do wąskiej kabiny. Nieraz wanna dla seniora może okazać się bardziej funkcjonalnym oraz bezpiecznym wyjściem. Trzeba jednak mieć świadomość, że dla niektórych osób wejście i wyjście z wanny może okazać się prawie niemożliwe.

Znakomite rozwiązanie – wanna z drzwiczkami

Niemało seniorów nie wyobraża sobie życia bez wanny. Ze względu na przyzwyczajenie nie  zgadzają się umieścić w łazience prysznica. Dodatkowo należy pamiętać o tym, że nie każde mieszkanie można wyposażyć w kabinę bez brodzika.
Aby zadbać o bezpieczeństwo osoby starszej należy zainwestować pieniądze w poprawiające życie akcesoria łazienkowe. Uchwyty oraz stopnie wyśmienicie sprawdzą się w łazience nestora. Wyjątkowo komfortowa może okazać się wanna wpuszczona w podłogę. Nie każde mieszkanie jednakże pozwoli na takie rozwiązanie.
Wspaniałym rozwiązaniem będzie wanna z drzwiczkami, która ma niski próg wejścia.
Wanna z drzwiczkami umożliwia samodzielną kąpiel bez pomocy rodziny lub opiekuna.
Wykonanie wanny jest precyzyjne oraz przemyślane. Drzwiczki nie otworzą się nieplanowanie.  Montaż takiej wanny jest możliwy w każdej łazience. Toteż jest ona idealnym rozwiązaniem dla seniora.