Breaking News

Co warto wiedzieć o wróżbach?

Przepowiadanie przyszłości z wyglądu fusów po kawie, czytanie z dłoni lub choćby tarot czy magiczna kula. To dopiero część zestawu magicznych gadżetów, dzięki którym podobno można wywróżyć niemalże wszystko. Ale czy na pewno powinniśmy im ufać? czysty nos i zatoki Czemu niektórzy z nas korzystają z usług jasnowidzów, pozostali natomiast wolą trzymać się od nich z daleka?

W dzisiejszych czasach jesteśmy w stanie skierować swoje kroki do najbliższego jasnowidza lub też skorzystać z bardzo praktycznej alternatywy, jaką są internetowe przepowiednie. W każdym przypadku liczymy na identyczny efekt finalny – marzymy o tym, by dowiedzieć się, jakie czekają mnie niespodzianki. Pytamy przede wszystkim o powodzenie w miłości, pracę, samopoczucie, przyszłe szczęście. Zakładamy, że karty nas nie oszukają – a jak to jest rzeczywiście, ciężko przewidzieć.

Magia ciekawiła nas od dawna. Nawet ci, którzy nie wierzą w przepowiednie, czasami o nie proszą. Nie wiemy, na jakiej podstawie to działa i czy faktycznie jest w tym choć trochę prawdy. Z drugiej strony,  czy na pewno chcemy przez resztę życia mieć w świadomości, w którym momencie odejdziemy z tego świata, zachorujemy, czy też jak ułożą się nasze sprawy sercowe? Ta świadomość prawdopodobnie będzie niekomfortowa, bowiem możemy za wszelką cenę próbować zmieniać przepowiedziane zdarzenia, mimo że jak wielokrotnie mieliśmy szansę się przekonać, może to graniczyć z cudem.

Najlepsze rozwiązanie może stanowić lekkie podejście do tematu wróżb i wyzbycie się przesadnej wiary we wszystko, o czym opowiada człowiek, który nawet nas nie zna. Może nawet są wśród nas i tacy, którzy faktycznie posiadają nadprzyrodzone zdolności. Więcej jest jednak osób świadomych tego, że zdobędą zaufanie komplementami, wiedzą z dziedziny psychologii i sprytem. Spojrzeć na wróżbę z przymrużeniem oka, traktując ją półserio, w ramach niewinnej rozrywki? Nie ma problemu! Zazwyczaj jednak bezpieczniej skupić się na codziennym życiu.